مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» معرفی سایت semanticscholar.org

بهتر است ابتدا توضیحی در مورد مفهوم "دانش سمانتیک "(Semantic Knowledge) بدهم. دانش سمانتیک به مجموعه اطلاعاتی اشاره دارد که به کمک زبان طبیعی و هوش مصنوعی قابل استخراج، نمایش و تفسیر است. دانش سمانتیک درک ما از معنا و مفهوم پشتوانه‌های زبانی را تقویت می‌کند و توانایی ما را در فهمیدن و تفسیر کلمات، جملات و متون را بهبود می‌بخشد.

سایت semanticscholar.org بر اساس این اصول دانش سمانتیک عمل می‌کند و به کمک تکنیک‌های پیشرفته پردازش زبان طبیعی و هوش مصنوعی، امکاناتی را برای استخراج اطلاعات علمی و پژوهشی از مقالات علمی فراهم می‌کند. سعی می‌کند تا اطلاعات موجود در مقالات را به صورت ساختاری و قابل فهم برای کاربران خود تجزیه‌وتحلیل کند.

با استفاده از semanticscholar.org، می‌توانید به صورت جستجویی به مقالات علمی دسترسی پیدا کنید. می‌توانید عنوان مقاله، نام نویسنده، کلیدواژه‌ها یا موضوعات مرتبط را جستجو کنید و لیستی از مقالات مرتبط با جزئیات مربوطه را مشاهده کنید.

علاوه بر جستجو، سامانه قادر است به صورت خودکار ارجاعات موجود در مقالات را تجزیه‌وتحلیل کند. این به شما امکان می‌دهد تا مقالاتی را که به مقاله مورد نظر مرتبط هستند، کشف کنید و به مطالعه آن‌ها بپردازید.

همچنین،semanticscholar.org به صورت هوشمند مقالات پیشنهادی را بر اساس علاقه‌های شما نمایش می‌دهد. با تحلیل مقالاتی که خوانده‌اید یا جستجویی که انجام داده‌اید، سامانه می‌تواند مقالات مرتبط و مفید دیگری را به شما پیشنهاد دهد.

علاوه بر این، سمانتیک امکانات تجزیه‌وتحلیل مقالات را نیز فراهم می‌کند. شما می‌توانید آمارها، نمودارها و تجزیه‌وتحلیل‌های مرتبط با هر مقاله را ببینید که به شما در درک بهتر محتوای مقاله کمک می‌کند.

به طور کلی، سمانتیک یک منبع قدرتمند برای دسترسی به دانش علمی و پژوهشی است. با ارائه امکاناتی مانند جستجوی پیشرفته، تجزیه‌وتحلیل مقالات و پیشنهاد مقالات مرتبط، این سایت به کاربران کمک می‌کند تا به راحتی به منابع علمی و تحقیقاتی دسترسی پیدا کنند و از آن‌ها بهره‌برداری کنند.

 

روش استفاده از semanticscholar

ادامه مطلب:

https://118daneshgah.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1895:%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-semanticscholar-org&catid=2:uncategorised&Itemid=783

فرم ارسال نظر  روانشناس ایرانی در لندن   |   ساخت وبلاگ   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


 در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! مشاهده